המורים שלי לאייקידו

התמזל מזלי והיו לי מורים טובים לאייקידו בדרך. המורה-סנסיי הראשון היה סנסיי ישראל טונגי- ממנו למדתי את יסודות האייקידו ואת האלמנטים של אומנות-הלחימה ורוח הקרב. סנסיי עדי פישל התווסף לרשימת המורים שלי ודרכו הבנתי אלמנטים טכניים ודידאקטיים, והתנסיתי תחת חסותו בניהול קבוצת האייקידו בתל-אביב ואח"כ תחת הדרכתו את הסטאג' הנדרש בקורס למדריכי אומנות-לחימה של סנסיי רוני קלוגר. במהלך לימודי בקבוצת האייקידו הייתי תלמיד גם של סנסיי ירון יעקובוביץ שלמדתי ממנו רבות על רוח-הקרב והאלמנט הנפשי הנדרש באומנות-לחימה.

אני מודה לכל מוריי ולכל תלמידי האייקידו באשר הם שהקדישו לי מזמנם ועזרו לי התקדם בעולם אומנות-הלחימה והאיקיידו.


סנסיי עדי פישל (דאן 4 באייקידו)

סנסיי עדי פישל הוא ראש קבוצת האייקידו שלנו בתל-אביב. סנסיי עדי מתאמן באייקידו יותר מ-25 שנה, הוא גר ביפן מספר שנים והתאמן בהומבו-דוג'ו (מרכז האייקידו העולמי) במשך תקופה ארוכה.
תפישת האייקידו של עדי סנסיי משלבת רכות ועוצמה, טכניקה מעולה ובעיקר אהבת אדם. עדי סנסיי הוא מופת לרוח האייקידו במובן ההרמוני והחיבור לאלמנט של אומנות-הלחימה.
סנסיי עדי הוא מורה לאייקידו בחסד. יש לו סבלנות אין-סופית לכל תלמיד, והשיעורים שלו הם משלבים עבודת אייקידו טכנית, אלמנטים של אומנות-לחימה, הגנה עצמית ופיתוח רוח-קרב.

מבחן לחגורה שחורה דן-4 באייקידו של סנסיי עדי פישל


סנסיי ישראל טונג'י

במקביל לקבוצת האייקידו בתל-אביב, אני לומד אצל סנסיי ישראל טונג'י בנס-ציונה.
קבוצת האייקידו בנס-ציונה בראשות סנסיי ישראל טונגי, מתמקדת באלמנטים של לוחמת רחוב אינטנסיווים לפי Reality based martial arts, ואייקי-ג'יו-ג'יטסו.
לסנסיי ישראל יש ניסיון עשיר באומנויות לחימה שונות בהן קרטה, ג'ודו, אראניס, ג'יו-ג'יטסו בראזילאי, סמבו ועוד.
לסנסיי ישראל יש סגנון הוראה ייחודי שנובע מלימוד קשת רחבה של מגוון אומנויות הלחימה. סגנון האייקידו שלו מתבטא גם בתפישת האייקידו, בראש ובראשונה כאומנות לחימה. בניגוד למורי אייקידו אחרים, שמים דגש על התנועה והזרימה או על המסורת היפנית, סנסיי ישראל מדגיש את הפן האפקטיווי של האייקידו. האפקטיוויות של הטכניקה היא נר לרגליו בכל אימון אייקידו, והחיפוש אחר היישומים של הטכניקה בהקשר של אומנות הלחימה ממקדת את התירגול ועוזרת להיפטר מ"פנטזיות" לא מציאותיות.
אין לראות בחתירה של סנסיי ישראל אחר האפקטיוויות של האייקידו כוויתור, חלילה, על התנועתיות והזרימה שכה מאפיינת את האייקידו. ההיפך הוא הנכון- סנסיי ישראל משתמש בהם בצורה טובה יותר, ולראייה בכל סדנה של מורי אייקידו בכירים מיפן, הוא תמיד נבחר לשמש בהדגמות התרגילים.
לסנסיי ישראל יש איזה קסם מיוחד ששם אותו בדרגת "מורה לחיים". אולי זה ניסיון החיים שלו בצירוף האינטיליגנציה הגופנית שנובעת משנים על גבי שנים של אימונים וקרבות על המזרון. סנסיי ישראל "קולט" תלמיד חדש כהרף עין וישר יודע מה החולשות והחוזקות שלו.
למי שמתעניין באייקידו\אייקי-ג'יו-ג'יטסו אינטנסיווי שמשלב עבודת קרקע ו-sparring (קרבות) ג'ודו ורוח לחימה של Reality based martial arts- הקבוצה של סנסיי ישראל טונג'י תתאים כמו כפפה ליד.
לפרטים נוספים התקשרו- 0547296988 (שחר).


סנסיי ירון יעקובוביץ (דאן 4 באייקידו)

סנסיי ירון הוא אומן לחימה בעל ניסיון רחב של מעל ל-20 שנה. ירון התאמן במגוון אומנויות לחימה בהן קנדו, קיק-בוקסינג, אראניס, ג'יו-ג'יטטסו ברזילאי וכמובן באייקידו.
סגנון הוראת האייקידו של סנסיי ירון משקף את הניסיון העשיר שלו במגוון אומנויות הלחימה. בשיעורי האייקידו שלו הוא מרבה להשתמש בטנטו (סכין אימונים מעץ) שעוזרת למקד את הטכניקה בהיבט המעשי וברוח הלחימה.
אימוני האייקידו של סנסיי ירון הם בד"כ אינטסיווים.

ירון סנסיי מלמד אייקידו גם בבית-אריה, והוא נותן שם גם שיעורים פרטיים בהגנה עצמית.

מבחן לחגורה שחורה דן-4 באייקידו של סנסיי ירון יעקובוביץ

לבירורים ותיאום שיעור נסיון